conferentie gender & migratie

Conferentie: coalitie gender & migratie

Backlash: Ook vrouwen met migratieachtergrond

Backlash: Ook voor vrouwen met migratieachtergrond 

Datum: Woensdag 17 december 2025
Locatie: Amazone, zaal Marie Popelin, Middaglijnstraat 10, 1210 Brussel
Registreren: via deze link

In een tijd van politieke verharding, democratische backlash en nieuwe uitdagingen voor de bescherming van de mensenrechten van vrouwen, is het belangrijk om stil te staan bij de specifieke impact op vrouwen met een migratiestatus. Deze conferentie biedt een veilige ruimte voor gesprekken, getuigenissen en kennisuitwisseling om deze realiteiten beter te begrijpen en samen te reflecteren over mogelijke acties.

Kom luisteren naar experts en ga in gesprek met vrouwen die zich actief inzetten voor de bescherming van de fundamentele rechten van vrouwen. Een unieke kans om geïnformeerd te raken, te netwerken en bij te dragen aan het versterken van de positie van vrouwen in een veranderende Europese context.

Programma

9u00:    Onthaal

9u30:    Welkom en inleiding tot de beleidsproblematiek, Maria Miguel, La Voix des Femmes

9u45:    De impact van recente wetgeving en beleid op de bescherming van de rechten van vrouwen, Jente Konings, GAMS

10u30:Vrouwenlevens, getuigenissen (in tijden van Arizona?): Amancay Egas Torres, Collectif des Femmes ; Ann-Frédérique Lorquet, Punt vzw

10u50: Interactieve dialoog

11u05–11u20: Pauze

11u20: De positie van vrouwen van buiten de EU op de Belgische arbeidsmarkt anno 2025, Lara Boelen, Instituut voor de Gelijkheid van Vrouwen en Mannen

11u50: Slot, Maria Miguel, La Voix des Femmes en Maggi Poppe, Vrouwenraad

12u10: Muzikale performance: OBERIG

12u30: Broodjeslunch en netwerking

conferentie coalitie gender & migratie

17/12/2025 9:00 Amazone

Delen

Nieuwsbrief

Schrijf je hier in